Българският защитник Петко Христов е напът да затвори страницата си в италианския Специя след няколко сезона с екипа на лигурийския тим. Централният бранител си търси нов отбор, а основната причина за раздялата е високата му заплата, която е непосилна за клуба в настоящата му ситуация в Серия С.
Според авторитетното италианско издание „Il Secolo“ към Христов има конкретен интерес от швейцарския Лугано. Преговорите вече са стартирали и се следят лично от спортния директор на Специя Стефано Мелисано.
Трансферът на българина в швейцарския тим обаче не е безусловен. За да се осъществи сделката, първо трябва да бъде финализирана продажбата на друг играч от Лугано.
???????? Petko #Hristov è nel mirino del #Lugano, che deve prima cedere un difensore
— Spezia1906 (@Spezia_1906) May 29, 2026
????Lo #Spezia può incassare (e risparmiare)https://t.co/Ina9UWMSg0
Швейцарският клуб трябва да се раздели със защитника Антониос Пападопулос, който е пред трансфер в Испания. Очаква се сделката за него да бъде на стойност около 3 милиона евро. Едва след като тази продажба бъде осъществена, Лугано ще има възможност да финализира привличането на Петко Христов.
През миналия сезон "бианконерите" от Лугано завършиха на трето място в швейцарския елит, което им отреди квота за Лига на конференциите.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS


