Интер продължава с пълен актив от точки в Серия А, след като надделя над Специя с 3:0 в двубой от втория кръг на италианския шампионат.

Българският национал Петко Христов се появи в игра за "орлите" в 67-ата минута при резултат 2:0. Първото попадение бе дело на Лаутаро Мартинес, а второто на Хакан Чалханоолу. Хоакин Кореа вкара третия гол за "нерадзурите" в 82-ата минута.

Интер започна по-активно двубоя, като още в 10-ата минута Бартоломей Драговски трябваше да показва супер рефлекс, за да отрази изстрел с глава на Дензъл Дъмфрис.

В 32-ата минута Лаутаро Мартинес остана на сантиметри от това да даде аванс на "нерадзурите", стреляйки покрай левия страничен стълб. В следващата минута Ромелу Лукаку успя да прокара топката до Дъмфрис, но нидерландецът стреля над вратата.

В 35-ата минута Интер все пак поведе в резултата. Лукаку асистира на Лаутаро Мартинес, който с прецизен удар не остави шанс на Драговски за 1:0.

В 41-ата минута стражът на Специя отново реагира добре при удар на Дъмфрис. Две минути след това Лукаку разстресе напречната греда.

В началото на втората част Интер покачи аванса си. Хакан Чалханоолу стигна до топката в наказателното поле и с изстрел по земя матира за втори път в мача Драговски.

В 67-ата минута Петко Христов се появи в игра на мястото на Джакопо Сала, за да запише първи минути в Серия А за сезон 2022/23.

В 70-ата минута влезлият като резерва Един Джеко изведе превъзходно Лаутаро Мартинес, но аржентинецът не успя да отправи удар към вратата на Специя.

В 82-ата минута Един Джеко овладя в наказателното поле, залъга Драговски и пусна пас към Хоакин Кореа, който оформи крайното 3:0.