Легендарният басектболист и треньор Петко Маринов, се сбогува с големия си приятел Димитър Пенев. Бургазлията е една от големите фигури в историята на баскетболния ЦСКА - както като играч, така и като треньор, а още оттогава датира приятелството му със Стратега от Мировяне.

И той, както много други, изтъкнаха, че преди всичко Пенев е бил невероятен като човек.

„Много голям. Мога да напиша книга от спомени. Мисля, че си отиде усмивката на спорта, не само на футбола в България. Едно време Симолията, бат Симо, ми казваше така - "Петко, знаеш ли защо Пенев и Жеков са толкова добри футболисти? Защото са добри хора“, каза Маринов.

„Идвал ми е на гости не само в Бургас, а и в Димитровград. Една забавна история - една вечер си пийнахме и почнахме да стреляме от един ресторант, но като дойде полицията и ни прости заради него. Бог да прости“, допълни той с усмивка, връщайки се назад във времето.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS