ЦСКА победи Пирин в Благоевград с 3:1 в приятелска среща. Точни за „червените” бяха Евандро на два пъти и веднъж Пламен Гълъбов. За „орлетата” Меледже се разписа в средата на първото полувреме. Рубен Пинто пък нацели гредата на вратата на Пирин отново през първата част. Срещата стартира с много положения и за двата отбора, като се получи един динамичен мач между тимове от първото и второто ниво на българския футбол. Срещата бе и неофициален дебют на новия наставник на ЦСКА Милош Крушчич. Заради контузии двубоя за "червените" пропуснаха Митко Митков и Томи Юрич. С по-тежки травми са Жанио Бикел и Рафаел Енрике.

Новият треньор на ЦСКА: Искам атакуващ футбол

Още във 2-рата минута Евандро можеше да отбележи, но не усели вратата. Топката се озова в бразилеца, след като на Тиаго му бе избита в наказателното поле. В ответната атака, нападателят на Пирин Ивайло Михайлов излезе сам срещу вратаря, но Бусато спаси. В 7-мата отново нападател на „орлетата” излезе сам срещу вратаря, но и Брадли Меледже бе спрян от бразилския страж.

В 10-тата минута Жеферсон намери Евандро в наказателното поле и нападателят с глава успя да вкара топката във вратата за 1:0 в полза на гостите. В 13-тата Рубен Пинто бе изведен зад отбраната на Пирин, стреля по земя, топката мина между краката на вратаря на благоевградчани, но се отби в левия страничен стълб.

В 21-вата минута "орлетата" изравниха. Футболистите на Иво Тренчев осъществиха страхотна преса и откраднаха топката след грешен пас на Мазику. Топката стигна до Брадли Меледже, който по диагонал с шут по земята преодоля Бусато в неговия близък ъгъл.

В 27-мата Конър Хендерсън изпълни по страхотен начин пряк свободен удар, фронтално срещу вратата от близо 30 метра, но Густаво Бусато изби в корнер. След половин час игра, „червените” отново поведоха. Тиаго центрира от корнер на главата на Пламен Гълъбов, който успя да прехвърли неразчетено излезналия Димитър Пангев за 2:1 за ЦСКА. До края на полувремето опасностите за попадения намаляха и не се достигна до нов гол.

В 51-вата минута Тони Уот получи топката между централните бранители на Пирин. Шотландският таран напредна, преодоля вратаря, но ударът му от малък ъгъл бе избит от голлинията от Пушкаров. След изпълнението на корнер Албентоса стреля с глава и със сетни сили Ганев изби, но топката попадна в Евандро, който от броени метри се разписа за 3:1 в полза на столичани.

В 66-тата минута Пирин направи бързо нападение, при което Митрев се опита да се стреля с глава, но изпълнението му разочарова домакинските фенове.В 70-тата Габриел от „орлетата” отново създаде работа на Бусато, след като стреля от ъгъла на наказателното поле, но вратарят на ЦСКА парирара шута. 4 минути по-късно, Рубен Пинто пробва нестандартен изстрел зад централната линия, след като видя, че Ганев е напуснал наказателното си поле, но ударът мина встрани от вратата. В 80-тата Евандро финтира бранител в зелено и центрира на втора греда, където Уот бе сам, но не бе точен от комфортна позиция.

Владислав Златинов имаше шанс в добавеното време да вкара и да намали изоставането на Пирин, но точността му изневери.

Благоевградчани показаха страхотна игра в атака и вратарят на ЦСКА Густаво Бусато се налагаше да прави добри спасявания. В атака поне "червените" създадоха ситуации за гол и съответно заслужено победиха.

Пирин Благоевград: 22. Димитър Пангев (45' Ганев), 2.  Антонио Била (45' Митрев), 3. Александър Бастунов (45' Пушкаров), 41. Павел Виданов, 4. Ахмед Адемов (45' Трифонов), 44. Конър Хендерсън (90' Митев), 7. Руслан Иванов (45' Вълчанов), 26. Любомир Цолев (45' Габриел), 29. Христос Контохристос (89' Гуцев), 8. Брадли Меледже (47' Глоар), 39. Ивайло Михайлов (45' Златинов).

Резерви: 87. Веселин Ганев (89' Ангелски), 23. Илиян Митрев, 19. Мирослав Пушкаров, 21. Румен Трифонов, 20. Антонио Глоар, 10. Иван Вълчанов, 9. Владислав Златинов, 11. Габриел, 5. Любомир Гуцев, 14. Димитър Митев, 12. Радослав Ангелски

Ст. треньор: Иво Тренчев

ЦСКА: 13. Густаво Бусато (в), 2. Стойчо Атанасов, 25. Раул Албентоса (к) (57' Томаш), 28. Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику (77' Дончев), 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго Родригес, 3. Жеферсон, 10. Евандро (89' Йорданов), 7. Денис Давидов (57' Кери), 9. Тони Уот (83' Панчев)

Резерви: 1. Илия Шаламанов (в), 24. Нуно Томаш, 8. Греъм Кери, 27. Асен Дончев, 11. Андрей Йорданов, 29. Христо Панчев, 4. Емил Ценов

Ст. треньор: Милош Крушчич

Пирин - ЦСКА 1:3

10' Евандро 0:1