Пирин и Миньор не успяха да си вкарат в контрола

Пирин Благоевград записа равенство 0:0 срещу Миньор (Перник) в последната си контрола от зимната подготовка. Така „орлетата“ завършиха приятелските срещи от подготвителния период с три победи (5:1 срещу Марек, 1:0 срещу Царско село и 2:0 срещу Беласица) и три равенства (срещу Вихрен 1:1, срещу ЦСКА-София 0:0 и срещу Миньор 0:0).

Двубоят се проведе на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград при слънчево време и отлично подготвен терен за игра. Пирин можеше да поведе в резултата още в 6-ата минута, когато Димитър Митев засече топката отляво, но ударът му се отби от напречната греда.

В 11-ата минута гостите от Миньор отговориха с опасен, диагонален изстрел на Борислав Будинов, който мина покрай гредата.

Следващата интересна ситуация през първото полувреме дойде в 32-ата минута, когато Спас Георгиев центрира на далечната греда и Юлиян Попев стреля покрай вратата с глава.

Пет минути преди края на първата част Конър Хендерсън загуби топката фронтално срещу вратата и Борислав Будинов направи пропуск за „чуковете“.

В 58-ата минута Спас Георгиев бе изведен на отлична позиция от Станислав Манолев, но не успя да реализира, стреляйки покрай вратата.

В 70-ата минута Миньор разви хубава контраатака и Калоян Йосифов шутира опасно, но топката мина встрани от вратата. Девет минути по-късно топката срещна напречната греда, след като Мирослав Будинов от Миньор изпълни добре пряк свободен удар.

В 82-ата минута Красимир Станоев пропусна да донесе победата за „орлетата“, след като Владислав Златинов центрира на близката греда от ъглов удар.