По ръба на бръснача: Нант се спаси за сметка на Оксер (ВИДЕО)

След последния 38-и кръг на Лига 1 всички въпросителни паднаха. Единствената неяснота в дъното на таблицата беше кой ще бъде четвъртият изпадащ – Нант или Оксер.

Със сетни усилия Нант се спаси, побеждавайки с 1:0 последния и отдавна загубил шансове за оцеляване Анже. В герой за „канарчетата“ се превърна Инятиус Ганаго. Камерунецът вкара единствения гол в мача в 16-ата минута.

Попадението се оказа напълно достатъчно за Нант да запази елитния си статус. Тимът събра 36 точки.

Въпреки победата Нант трябваше да се надява на провал на Оксер, който имаше преднина от две точки преди последните мачове в Лига 1.

Бургундците се изправиха срещу втория Ланс и логичното се случи – загубиха с 1:3. Точни за вицешампионите бяха Алекси Клод-Морис и Люис Опенда като първият се разписа на два пъти. Единственият гол за Оксер вкара М'Байе Нианг четвърт час преди края. Това попадение дава за момент надежда на Оксер, защото резултатът стана 1:2, но Опенда се разписа за крайното 1:3.

Така бургундците останаха с 35 точки на 17-ото място и са последният изпадащ в Лига 2 след Аячо, Троа и Анже.

Шампионът ПСЖ допусна обрат от 2:0 до 2:3 за край на сезона (ВИДЕО)