Бившият мениджър на Тотнъм Маурисио Почетино наруши мълчанието си, след като бе уволнен от ръководството на “шпорите”. Първите му думи след раздялата с тима от Северен Лондон бяха публикувани от Асоциацията на мениджърите.
Почетино бе мениджър на клуба за малко над пет години. Миналия вторник той бе заменен от Жозе Моуриньо по-малко от 24 часа, след като бе уволнен.
Аржентинецът не получи възможността да се сбогува с възпитаниците си, но броени дни по-късно част от играчите посетиха дома му, за да му благодарят за съвместната работа през годините.
“Искам да благодаря на Джо Люис и Даниел Леви, че ми дадоха възможността да бъда част от историята на Тотнъм. Благодаря на всеки, от треньорския екип, до футболистите, с които работих през изминалите пет и половина години. Благодарности и към феновете на клуба, които го правят наистина велик. Дадох всичко от себе си, за да постигна поставените ми цели. Предизвикателствата бяха толкова трудни, колкото бе сладък последвалият успех. Пожелания за всичко най-добро за в бъдеще. Сигурен съм, че пътищата ни отново ще се срещнат”, написа Почетино.
Макар да е безработен от малко над една седмица, е възможно да се върне в професията в близкото бъдеще. Сред бъдещите му дестинации се спрягат отбори като Манчестър Юнайтед, Арсенал и Байерн Мюнхен.
В Байерн се събират да бистрят нов треньор, Почетино е основен кандидат
Почетино е на дневен ред за Байерн
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS