Попето с гол и отличие „играч на мача“, въпреки загубата на Ростов (видео)

Ивелин Попов получи приза „играч на мача“ поради попадението, което отбеляза и добрите си изяви по време на двубоя от Руската Премиер лига, който противопостави отборите на Динамо Москва и Ростов.

Попето поведе гостите от Ростов, но след две точно изпълнени дузпи домакините стигнаха до победата с 2:1.

Това бе първият мач на бившия капитан на националния отбор след неговото отказване. Той изведе Ростов с капитанската лента. В 13-ата московци сбъркаха при изнасянето на топката и тя попадна във владение на Ростов. Хорен Байрамян пусна към Алексей Йонов. Лошото момче на руския футбол се справи с противников защитник и центрира по земя топката в наказателното поле, където тя бе засечена от Ивелин Попов. Българинът с хубав плътен удар я оплете в мрежата на домакинската врата за 1:0.

Точно 20 минути по-късно Динамо Москва изравни 1:1, след като Максимилиан Филип не сбърка от бялата точка. Малко след почивката Попов отново застраши вратата на Динамо с далечен изстрел, но той не намери очертанията.

В добавеното време на мача Динамо получи правото да изпълни нова дузпа. Отново безгрешен бе Филип, чийто гол се превърна в победен, макар че в заключителните секунди Ростов на свой ред получи дузпа. В грешник за гостите се превърна Алексей Йонов, който не успя да реализира от бялата точка и да донесе точката на своя тим.