Карлсруе и Дармщат направиха зрелищно равенство 3:3 в мач от осмия кръг на Втора Бундеслига. Българският национал Фабиан Нюрнбергер влезе като резерва за „лилиите“ още на старта на втората част, когато замени Килиан Коредор.

След спечелената точка Дармщат събра 6 в актива си, като „лилиите“ заемат 15-о място във временното класиране. Карлсруе пък е трети с 16 точки.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините, който даде резултат още в 11-ата минута. Фабиан Шльойзенер центрира топката в наказателното поле на Дармщат, където Дженис Бурнич засече топката, изпращайки я в мрежата зад Марсел Шуен.

Четири минути по-късно Дармщат съумя да възстанови равенството. Фрейзър Хорнби комбинира с Исак Лидберг, който от близко разстояние засече и реализира.

Карлсруе пропусна  златна възможност да поведе отново в 17-ата минута, когато Буду Зивзивадзе излезе на чиста позиция и шутира, но Марсел Шуен  демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Все пак домакините поведоха отново в 28-ата минута, когато Леон  Йенсен показа страхотна техника и засече с първото си докосване подаване в наказателното поле на Дармщат, за да изведе своя тим отново напред  в резултата.

Дармщат стартира по силен начин втората част. „Лилиите“ стигнаха до нов гол в 50-ата минута, когато Исак Бидберг намери Филип Фьорстер, който засече топката и реализира. Голът му обаче не бе зачетен заради засада.

Все пак Дармщат изравни отново в 54-ата минута. Александър Вукотич центрира топката в наказателното поле на домакините, където Кай Клефиш засече с глава, изпращайки топката в мрежата.

„Лилиите“ направиха пълен обрат в 74-ата минута. Тобиас Кемпе центрира от корнер, а в наказателното поле на Карлсруе Александър Вукотич на свой ред реализира.

Радостта на Дармщат обаче не бе задълго, тъй като само три минути по-късно Карлсруе изравни за 3:3. Давид Херолд подаде за Фабиан Шльойзернер, който реализира.