Рафаел Леао вдъхнови Милан в „Дерби дела Мадонина“. „Росонерите“ обърнаха Интер, за да се наложат с 3:2 в сблъсъка от петия кръг на италианското първенство. Португалецът отбеляза два от головете за актуалния шампион и асистира за попадението на Оливие Жиру. Марсело Брозович вкара за Интер първия гол в дербито, а Един Джеко оформи крайния резултат в него.

Интер поведе в резултата в 21-ата минута, когато Хоакин Кореа подаде към Марсело Брозович, който бе изведен сам срещу Майк Менян и не пропусна да вкара във вратата на „росонерите“.

Милан бързо успя да изравни резултата в 28-ата минута, когато Сандро Тонали намери Рафаел Леао, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Интер и с удар покрай Самир Ханданович вкара за 1:1.

Милан можеше да осъществи пълен обрат в мача в 48-ата минута след центриране от фал в наказателното поле на Интер Тео Ернанде стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Милан поведе с 2:1 в 54-ата минута, когато Рафаел Леао центрира в наказателното поле на Интер, където Оливие Жиру засече и вкара топката във вратата на Ханданович.

Милан реализира трети гол в дербито в 60-ата минута, когато Оливие Жиру подаде на Рафаел Леао, който финтира двама футболисти на Интер в наказателното поле на съперника, остави зад гърба си и Милан Шкриниар, след което стреля покрай Ханданович за 3:1.

Интер успя да намали своя пасив в 67-ата минута, когато Матео Дармиан центрира в наказателното поле на Милан, където Един Джеко бе изпуснат от Фикайо Томори и стреля, топката срещна десния стълб на вратата на Майк Менян и влезе във вратата му.

Федерико Димарко центрира в наказателното поле на Милан в 70-ата минута, след което Лаутаро Мартинес стреля с глава, но Майк Менян плонжира и спаси.

Интер можеше да изравни резултата в 77-ата минута, когато Хенрих Мхитарян стреля от дистанция, Майк Менян успя да отклони топката достатъчно, за да се спре тя в напречната греда.

Милан излезе на първо място във временното класиране с 11 точки, а Интер е пети с 9 точки.

Челси счупи рекорда за похарчени пари за един трансферен прозорец във Висшата лига