Португалия с класика като гост на Азербайджан (ВИДЕО)

Кристиян Иванов Кристиян Иванов

Португалия без Кристиано Роналдо в своите редици победи безпроблемно Азербайджан с 3:0 в мач от Група А на Световните квалификации за класиране на Мондиала в Катар през 2022 г. Възпитаниците на Фернандо Сантош до голяма степен си гарантираха победата още през първото полувреме, след край на което водеха с 2:0.

Бернардо Силва откри за „мореплавателите“ в 26-ата минута, когато засече центриране на Бруно Фернандеш. При удара му топката се отби в дясната греда и влетя в мрежата на домакините.

Пет минути по-късно гостите удвоиха. Диого Жота направи много красиво подаване в наказателното поле към Андре Силва. Там нападателят на РБ Лайпциг показа завидно хладнокръвие, овладя топката и я прати по земя в ъгъла на вратата на Шахрудин Магомедалиев.

Нападателят на Ливърпул оформи крайното 3:0 в 75-ата минута. Тогава той засече от близка дистанция центриране отдясно на Жоао Кансело.

С успеха „мореплавателите“ оглавиха своята квалификационна група, като след изиграването на 5 мача имат 13 точки, с 3 повече от втория Сърбия.