Португалия се класира за финалния плейоф за Световното първенство в Катар в края на тази година, след като победи Турция с 2:1 на „До Драгао“ в Порто. Двубоят бе спиращ дъха, като Португалия стигна до успеха с голове на Отавио, Диого Жота и Матеуш Нунеш. Почетното попадение за Турция вкара Бурак Йълмаз, който пропусна и дузпа.

Домакините започнаха с масиран натиск, като вратарят на Турция трябваше да спасява удар на Кристиано Роналдо. В 15-ата минута Бернардо Силва стреля от дъгата на наказателното поле, като топката рикошира в гредата. Отавио обаче бе на правилното място и с удар от малък ъгъл прати топката в мрежата на Угурчан Чакър.

Веднага след това „мореплавателите“ опитаха да вкарат втори гол, но защитата на Турция издържа и на свой ред опита да застраши вратата на Диого Коща с удари на Ченгиз Юндер и Октай Кюкчу, но и в двата случая стражът на Португалия спаси.

В 42-ата минута при една от многобройните атаки на Португалия, се стигна до нов гол в турската врата. Отавио центрира меко от границата на наказателното поле към Диого Коща. Играчът на Ливърпул стреля силно с глава, прехвърляйки вратаря на гостите и пращайки топката в мрежата – 2:0.

Две минути по-късно хората на Щефан Кунц имаха шанс да върнат гол, но ударът с глава на Керем Актюкоглу след  хубаво центриране бе отразен от вратаря на Порто.

Хората на Фернандо Сантош започнаха силно и втората част и в 48-ата минута Чакър трябваше да отразява силен удар от далечина на Бернардо Силва.

В 51-ата минута само решителния шпагат на Озан Кабак предотврати нов гол в турската врата след сериозна грешка в защитата на югоизточните ни съседи.

Пет минути по-късно Чакър излезе неразчетено и Жота можеше да вкара на празна врата, но ударът му мина над вратата.

В 65-ата минута обаче Турция се върна в играта. Точен бе Бурак Йълмаз, който завърши по перфектен начин двойно подаване с Ченгис Юндер от границата на вратарското поле.

Това даде импулс на Турция и гостите започнаха да атакуват по-често. В 69-ата минута имаше претенции от гостите за нарушение на Данило срещу Йълмаз, но съдията Даниел Зиберт не отсъди наказателен удар.

В 75-ата минута Отавио стреля с глава, но неточно.

Седем минути преди края на редовното време Турция получи дузпа за нарушение на Жозе Фонте срещу Енес Юнал. С тежката задача за изпълнението на 11-метровия наказателене удар се нагърби Йълмаз, чийто удар обаче бе неточен и топката излезе след като срещна напречната греда.

В последните минути атаките към двете врати следваха една след друга, но защитните линии се справяха добре. Все пак, в 92-ата минута Жоао Феликс принуди вратаря на Турция да спасява, а Роналдо остана на сантиметри от топката за добавка.

Все пак, се стигна до нов гол, когато Матеуш Нунеш оформи крайния резултат в четвъртата минута на добавеното време, когато завърши бърза контраатака на „мореплавателите“.