По-малко от месец, след като загуби от Айнтрахт Франкфурт на „Камп Ноу“ с 2:3 пред около 30 000 германски фенове Барселона отново допусна агитката на гостуващ отбор да доминира над домакинската публика на каталунците.

Това се случи в двубоя между втория отбор на Барса и Сабадел от третото ниво на испанския футбол. Срещата се състоя на помощният стадион „Йохан Кройф“, който е с капацитет от 3942 места.

На трибуните обаче имаше 1500 привърженици на гостите от Сабадел. Макар да не бяха повече от феновете на домакините, гостуващите запалянковци бяха много по-активни в подкрепата към отбора си и се почувства така, сякаш Барселона е гост, а не домакин.

Голяма част от привържениците на гостуващия тим си купиха билети за места, различни от гостуващия сектор. Заради правилата, въведен от Барса, в секторите на домакините нямат право да влизат лица с фенски артикули на гостите. Затова и се наложи феновете на Сабадел да свалят тенисиките и да крият шалчетата и знамената си при влизането на трибуните. В крайна сметка охраната на стадиона не е направила проблем на гостуващите привърженици, въпреки знанието, че те не подкрепят Барселона.

В крайна сметка, подкрепата от трибуните даде резултат и Сабадел спечели срещата с 2:0.

Когато стадионът буквално се тресе (ВИДЕО)

Барса започва разследване: Как допуснахме 30 000 немци на „Камп Ноу“? (ВИДЕО)

Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS