Борусия Дортмунд има нов президент в лицето на Ханс-Йоахим Вацке! Той бе избран за 19-ия президент на Борусия от Общото събрание на „жълто-черния“ клуб в неделя следобед.

66-годишният футболен специалист преди това подаде оставка от поста си на председател на управителния съвет на Борусия Дортмунд.

Вацке наследява 72-годишния д-р Райнхолд Лунов като президент на клуба, който реши да не се кандидатира за преизбиране.

Като президент на клуба, Вацке иска да „поддържа диалог между всички“ и „да бъде президент на всички фенове на Борусия - обединен, надежден и далновиден“.

Той обяви свикването на „балансиран уставен комитет“ и „по-нататъшната професионализация на клуба“, като призова за „още повече жени на отговорни позиции“ и пое ангажимент както към състезателните, така и към спортните отдели за развлечение.

Карим Адейеми отказа нов договор с Борусия Дортмунд
Ундав разплака Дортмунд, Борусия не знае как се пази аванс

Мъката на Санкт Паули продължава! Унион също взе своето на „Милернтор“

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS