Откриването на Олимпийските игри в Париж е утре, 26-ти юли. Общо 46 спортисти ще представят България на най-големия спортен форум. Знаменосци ще бъдат Любомир Епитропов и Станимира Петрова.

На предишните олимпийски игри България спечели общо 6 медала - 3 златни, 1 сребърен и 2 бронзови. Всички те бяха взети от жени.

Още в началото на форума Антоанета Костадинова завоюва първото отличие, след като остана на второ място на 10 метра въздушен пистолет.

На 30-ти юли Йосиф Миладинов направи страхотно плуване, за да влезе във финала на 100 метра бътерфлай. Това бе първи финал за България в плуването след Олимпийските игри в Сеул през 1988 г.

Тайбе Юсеин и Евелина Николова напомниха за традициите на борбата ни. На 4-ти и 5-ти август двете спечелиха бронзови отличия в категориите до 62 и 57 кг. в свободния стил.

Ивет Горанова донесе първия български златен медал на олимпийски игри от 2008 г., когато Румяна Нейкова триумфира в дисциплината скиф. Горанова стана шампионка в каратето до 55 кг. на 5-ти август.

Два дни след това Стойка Кръстева се превърна в първата българка, която се качва на върха на почетната стълбичка в бокса. Тя триумфира в категория до 51 кг.

В самия край на форума ансамбълът на България по художествена гимнастика, в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова, спечели третия златен медал за страната ни на Олимпийските игри в Токио.