Испанската кралска футболна федерация (RFEF) и Ла Лига са изправени пред неочакван логистичен проблем – налага се промяна на датата за финала за Купата на Краля, първоначално планиран за 25 април. Причината е съвпадението му с прочутия Априлски панаир в Севиля (Feira de Abril de Sevilha), което създава предпоставки за сериозни затруднения.

Конфликт на мащабни събития в Севиля

Решението за преразглеждане на датата е продиктувано от необходимостта да се осигурят най-добрите условия за безопасност и мобилност за хилядите фенове, които ще пътуват до града, за да гледат решаващия мач на стадион „Ла Картуха“. Провеждането на две толкова мащабни събития едновременно в Севиля би създало значителни рискове и логистични предизвикателства.

Закъсняла реакция и обяснение

От RFEF уточниха, че промяната не е могла да бъде обсъдена по-рано, тъй като градът домакин на финала е бил официално потвърден едва в предходния понеделник. Това е ключов детайл, който обяснява защо проблемът се решава в последния възможен момент.

Процедурата за избор на стадион за финала на Купата на Краля за сезон 2025/2026 е стартирала едва на 24 септември, много след като общият календар за сезона е бил представен на 30 юни 2025 г.

В търсене на нова дата

В момента и двете организации – RFEF и Ла Лига – работят активно, за да намерят и обявят възможно най-скоро нова, алтернативна дата за провеждането на финала. Целта е да се избегне логистичният хаос и да се гарантира сигурността на привържениците.

Куртоа за Ламин Ямал: Страхотен играч, но...

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS