Прокуратурата няма да повдига обвинения срещу футболиста на ЦСКА Георги Йомов, научи dsport.
Във вторник Йомов бе разпитан и задържан заради стрелбата на бензиностанцията на Околовръстното шосе.
Пред разследващите той е разказал, че на бензиностанцията е станал конфликт между 22-годишния му брат и група непознати. Впоследствие Теодор Йомов се обадил на баща им - 42-годишния Цецко Йомов, а след пристигането му той е произвел изстрели по двама души.
26-годишният Марио Вълчев и 36-годишният Иван Петров бяха транспортирани с огнестрелни рани във Военномедицинска академия. Вълчев е прострелян в двата крака, опериран е, контактен е, разпитан е и е освободен от болницата. Петров е настанен във ВМА. На мястото на стрелбата са намерени 3 гилзи и 1 патрон от 9мм пистолет.
Повдигнаха обвинение на бащата на футболиста от ЦСКА Георги Йомов. Цецко Йомов е задържан с прокурорска заповед за срок от 72 часа. Според Софийска районна прокуратура има опасност 43-годишният мъж да извърши друго престъпление. Предстои да бъде внесено искане в съда за „задържане под стража“ на обвиняемия.
Цецко Йомов е обвинен и за това, че се е заканил с убийство на единия потърпевш като му казал „Ще ти пръсна главата“.
След случая е образувано досъдебно производство. До момента са разпитани множество свидетели, направен е оглед на местопроизшествието и са извършени претърсвания и изземвания, назначени са експертизи.
Йомов се познавал с простреляните, ясна е причината за конфликта
Пуснаха Йомов, баща му и брат му остават в СДВР
Бащата и братът на Йомов се предадоха на полицията
Георги Йомов признал, че е присъствал на стрелбата
Георги Йомов е задържан от полицията след стрелбата в София
Полиция претърсва дома на Георги Йомов
Георги Йомов: Вкъщи съм си, дадох колата на брат си
Звезда на ЦСКА и певица са задържани след стрелба с двама ранени на Околовръстното?
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS