В Северна Македония се пошегуваха със звездата на Челси Тимо Вернер, който направи фрапантен пропуск в световната квалификация в Дуисбург. Вследствие Бундестимът допусна изненадваща загуба с 1:2 като домакин на македонската селекция.

Северна Македония шамароса звучно Германия в Дуисбург (ВИДЕО)

Местно издание в югозападната ни съседка изработи фалшива лична карта с името, снимката, датата на раждане и подписа на германския нападател.

Документът за самоличност е издаден на 31 март 2021 година, когато се изигра злощастният за германците мач, и изтича след 10 години.

По-взискателните фенове обаче забелязаха един недостатък на фалшивата лична карта – рождената дата на нападателя е объркана, вместо 6 март 1996, е изписано 6 март 1997 година.

Тимо Вернер се появи в игра от резервната скамейка, на мястото на съотборника си в Челси Кай Хаверц. Десет минути преди изтичането на редовното време нападателят бе намерен с успореден на голлинията пас, но като по чудо, напълно необезпокояван не успя да насочи топката в очертанията на вратата. В 85-ата минута Елиф Елмас реализира победното попадение във вратата на домакините, пазена от Марк-Андре тер Стеген.