ПСВ Айндховен разби Аякс за Суперкупата

ПСВ Айдховен затвърди статуса си на най-титулуван отбор в Нидерландия за Суперкупата на страната. "Филипсите" сразиха шампиона Аякс с 4:0 на собствения му "Йохан Кройф Арена" и вдигнаха рекордна 12-та Суперкупа.

Възпитаниците на Роджър Шмит си решиха мача още през първото полувреме. Нони Мадуеке вкара два гола в 2-та и 29-та минути. Между тях попадение на Себастиан Алер бе отменено. В края на първата част Николас Талиафико си изкара директен червен картон и по този начин обрече Аякс на поражение.

През второто полувреме Йорбе Вертесен (76) и Марио Гьотце (89) сложиха точка на спора и нанесоха голямо унижение на най-добрия отбор в Ниската земя през последните няколко сезона.