ПСВ Айндховен разби с класическото 3:0 Аякс в дербито от 30-ия кръг на Ередивизи. До голяма степен амстердамци загубиха шансове в борбата за титлата в Нидерландия.

След победата си ПСВ е втори с 65 точки, на 8 зад лидера Фейенорд, който победи Утрехт с 3:1. Аякс е трети с 62 точки.

В продължение на четвърт час голямото дерби беше спряно. Причината бе хвърлена пластмасова чаша от бира на терена. Предметът беше хвърлен по Стивън Бергхаус, но нападателят се размина и не пострада.

Според актуалните правила на Ередивизи при хвърлен предмет на терена игровите действия се прекратяват временно, а футболистите се прибират в тунела.

Иначе ПСВ поведе в 13-тата минута. Йоан Бакайоко намери Люк де Йонг в наказателното поле. Нидерландският нападател се разписа.

Десет минути след почивката Хави Симонс реализира от дузпа, а в 78-ата минута асистира за втория гол на Де Йонг, с който беше оформен крайния резултат.