ПСВ прегази Милан дори без Гакпо

ПСВ Айндховен се наложи с 3:0 срещу Милан в контрола. „Филипсите“ показаха нападателна мощ дори в отсъствието на голямата си звезда – Коди Гакпо.

Още в 8-ата минута нидерландците излязоха напред в резултата. Филип Макс центрира към Гуус Тил, който скочи високо и засече с глава за 1:0.

В средата на първата част ПСВ удвои преднината си. В голмайстор се превърна Нони Мадуеке. Той реализира с удар от сериозна дистанция.

В 34-тата минута резултатът за малко да стане класически. Антонио Миранте щеше да си вкара автогол, но Шарл де Кетеларе изби топката от голлинията.

Неизбежното стана факт в началото на второто полувреме – ПСВ поведе 3:0. Мадуеке вкара втория си гол, отново с далечен удар, но по земя.

Милан загуби всичките си контроли преди рестарта на Ла Лига. „Росонерите“ допуснаха поражения и от Арсенал с 1:2, и от Ливърпул с 1:4.

Действащият шампион продължава защитата на титлата в Серия А на 4 януари, когато ще премери сили със Салернитана. На 7 януари пък ПСВ подновява официалните мачове с двубой срещу Спарта Ротердам.