ПСЖ мина на ходом през Монпелие (ВИДЕО)

ПСЖ спечели с 2:0 домакинството си на Монпелие от 8-ия кръг на Лига 1. За успеха точни бяха Идриса Гей четвърт час след първия съдийски сигнал и Юлиан Дракслер в 89-ата минута.

Така пълният със звезди тим, воден от Маурисио Почетино, продължава безгрешно във френския елит. Парижани заемат еднолично първата позиция в класирането с пълен актив от 24 точки. В днешния мач Лионел Меси не взе участие. Както е известно той лекува контузия в коляното и остана извън групата.

От самото начало ПСЖ господстваше на терена. В 5-ата минута Неймар беше близо до гола, но ударът му прелетя над напречната греда.

Секунди по-късно стражът на гостите Йонас Омлин трябваше да се намесва решително след удар на Килиан Мбапе.

Логичното се случи в 14-ата минута, когато ПСЖ излезе напред в резултата. Идриса Гей получи пространство за удар и с мощен такъв не остави шанс на Омлин – 1:0.

Три минути преди почивката ПСЖ можеше да удвои аванса си. Андер Ерера стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката разтресе напречната греда и не попадна във вратата на Монпелие.

В 63-тата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Килиан Мбапе се строполи на земята след контакт с противников защитник. Главният съдия обаче беше категоричен, че няма основания за наказателен удар, а ВАР остана безмълвен.

Три минути по-късно Неймар проби в наказателното поле и стреля, но Омлин спаси. Парижани продължаваха да търсят активно втори гол, чрез който да сложат точка на спора, но така и не успяваха да вкарат.

В 72-рата минута Неймар отново не съумя да отбележи от чиста позиция. Бразилецът този път прати топката встрани от вратата.

Все пак в 89-ата минута ПСЖ си отдъхна, тъй като влезлият като резерва Юлиан Дракслер успя да преодолее Омлин. Той беше изведен с хитър пас зад защитата на Монпелие и хладнокръвно завърши за крайното 2:0.

В следващия кръг от Лига 1 ПСЖ гостува на Рен, докато Монпелие посреща Страсбург.

В другия късен мач от френския елит Олимпик Лион стъпи накриво у дома срещу Лориан. Двата отбора не успяха да се победят о завършиха наравно 1:1. „Хлапетата“ все пак може да извадят позитиви от този мач, тъй като още в 15-ата минута останаха с човек по-малко на терена. С директен червен картон беше изгонен Емерсон за грубо нарушение.