ПСЖ се справи с Ница и излезе начело в Лига 1 (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен победи с 2:1 Ница в двубой от 25-ия кръг на Лига 1. Головете за парижани вкараха Юлиан Дракслер и Мойз Кийн, докато за гостите точен бе Рони Лопес.

След успеха шампионите излязоха начело в класирането на Лига 1 с актив от 54 точки. Лил също е с 54 точки, а Олимпик Лион е с 52, като и двата отбора са с мач по-малко и при победа ще задмината ПСЖ.

По-силните минути на Пари Сен Жермен срещу Ница дадоха резултат и тимът, воден от Маурисио Почетино, поведе в 22-рата минута.

Юлиан Дракслер стигна първи до отбита топка и вкара за 1:0. Три минути преди почивката Ница за малко да възстанови равенството. Амин Гуири засече центриране, но прати топката покрай вратата.

В 46-ата минута Мауро Икарди бе намерен в наказателното поле. Той успя да овладее, но ударът му бе блокиран от защитник на гостите.

Три минути по-късно Рони Лопес опита късмета си с шут от средна дистанция, но прати топката над напречната греда.

Секунди по-късно именно Лопес се възползва от груба грешка в защитата на противника и изравни – 1:1.

В 61-вата минута Ница бе близо до пълния обрат в резултата. Амин Гуири засече центриране в наказателното поле. За щастие на ПСЖ, топката разтресе напречната греда.

Четвърт час преди края Мауро Икарди намери Мойз Кийн, който с глава от непосредствена близост вкара за 2:1.

Ница се опита отново да изравни, но безуспешно. В 86-ата минута Жан-Клер Тодибо получи най-добрата възможност за гол. Неговият удар с глава обаче прелетя високо над напречната греда.

В следващия си мач ПСЖ гостува на Барселона в първия мач от 1/8-финалите на Шампионска лига.