Рафаел Надал надви Опелка за 12-и финал в Рим

Девекратният шампион в Рим Рафаел Надал се класира на финал в италианската столица, след като постигна успех с 6:4, 6:4 над Рейли Опелка от Канада за час и половина игра.

Испанецът спаси четири брейк пойнта в четвъртия гейм на първата част и веднага след това успя да пробие подаването на съперника си, за да поведе с 3:2, след което без проблем затвори частта с 6:4.

Във втория сет Надал спечели второто подаване на Опелка без да му даде шанс да стигне до точки за пробив в частта и със същия резултат като от първия сет спечели мача.

На финала Надал чака победителя от двойката Новак Джокович - Лоренцо Сонего. В миналагодишното издание на турнира Джокович вдигна титлата в Рим след успех над Диего Шварцман.