Италия спечели срещу Еквадор с 2:0 контролната си среща на американска земя. Мачът се игра на стадион Ред Бул Арена в Харисън. „Скуадра адзура“ отбеляза по едно попадение в началото и края на двубоя. Първо се разписа Лоренцо Пелегрини в 3-ата минута, а в 5-ата минута на даденото продължение се разписа Николо Барела.

Бившият нападател на ЦСКА Жорди Кайседо остана на резервната скамейка на Еквадор. Алън Минда пък получи тежка контузия и бе изведен на носилка от терена

Италия влезе мощно в мача и още в 3-ата минута поведе в резултата. „Скуадра аздура“ получи пряк свободен удар на около 20 метра, Федерико Димарко стреля, но топката срещна стената. След това обаче попадна у Лоренцо Пелегрини, който нанесе страхотен удар и не остави никакви шансове на Бурай за 1:0.

Италия продължи да бъде по-настоятелния отбор и Димарко имаше възможност да вкара втори гол, но изпрати топката покрай вратата.

В 12-ата минута футболистите на Еквадор можеха да изравнят. Пиеро Инкапие стреля, но изпрати кълбото страни от вратата.

Малко по-късно Джанлука Манчини изведе Никола Дзаниоло сам срещу вратаря на Еквадор, стреля, но Бурай спаси.

В 28-ата минута Димарко пробва да стреля директно от пряк свободен удар, но Бурай бе на мястото си.

В началото на втората част Джакомо Распадори стреля с глава, но ударът му не бе силен и Бурай хвана топката.

Еквадор имаше добра възможност в 69-ата минута. Тогава Гонсало Плата проби и нанесе силен удар, но Викарио изби. Топката попадна у Еступинян, който стреля от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата.

Вторият гол падна в 5-ата минута на продължението, когато Николо Барела бе изведен сам в наказателното поле и елегантно прехвърли Бурай за крайното 2:0.