Рангелов и Енерги без шанс срещу Байерн Мюнхен

Георги Атанасов Георги Атанасов

Димитър Рангелов игра 74 минути при загубата 1:3 на неговия Енерги Котбус от Байерн Мюнхен в мач от Купата на Германия. Съвсем логично, баварците бяха доминант на терена през целите 90 минути и възможностите пред 36-годишния голмайстор не бяха много.

След многоходова атака, в 33-тата минута Байерн се разписа. Центриране в наказателното поле бе засечено от Кингли Коман, но вратарят Мозер на домакините от четвърта дивизия успя да отрази топката, която за негово съжаление попадна в Левандовски, който на празна врата успя да вкара първия гол в срещата.

Натискът на мюнхенци продължи и през второто полувреме, а в 65-тата минута след отличен дрибъл и страхотен изстрел извън наказателното поле, Коман успя да удвои аванса.

Димитър Рангелов бе заменен в 74-тата минута от Мориц Брошински.

Класиката в Котбус се получи в 85-тата минута. След поредица от неубедителни действия на защитниците в червено, Левандовски отново наказа Енерги с прецизен шут от дузпата.

В добавеното време Беркан Таз реализира дузпа за Енерги Котбус и така оформи крайния резултат в срещата - 1:3.