Французите в Челси Уесли Фофана, Аксел Дисаси и Мало Густо изтриха своя съотборник Енцо Фернандес от списъците си с приятели в социалните мрежи.

И тримата спряха да следват аржентинеца в Instagram.

Това се случи, след като Енцо Фернандес, в чест на триумфа на Копа Америка, се появи на живо в профила си в Instagram, където заедно с някои съотборници от националния отбор изпяха песен с расистки нюанси, насочена към френския национален отбор.

В нея се пее, че “всички френски играчи са от Ангола и са ш*бани трансджендър, какъвто е и ш*бания Мбапе. Те играят за Франция, но са родени в Ангола. Майка му е нигерийка, баща му е камерунец, но по паспорт е французин.” На стрийма на Фернандес се чува как аржентинците пеят частта за родените в Ангола французи, но след това излъчването прекъсва.

Аржентинците забъркаха голям скандал, французите ги съдят (ВИДЕО)

Освен че премахна своя съотборник Уесли Фофана, който има корени от Кот д'Ивоар, от Instagram, той също така сподели видеото в своя X акаунт със съобщението: "Футбол през 2024 г.: необуздан расизъм."

Енцо Фернандес се извини за вулгарната песен срещу френски национали

В същото време Френската футболна федерация заведе дело срещу замесените. Английските медии писаха, че в Челси е започнало вътрешно разследване.

ФИФА започва разследване срещу аржентинските национали за расистките скандирания

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS