От видеоклипове в социалните мрежи става ясно, че малки групи фенове на Реал Мадрид обиждат на расистка основа вундеркинда на Барселона - Ламин Ямал.

Левичарят вкара третия гол на „Бернабеу“ за победата на своя тим с 4:0 в знаково за каталунците Ел Класико. Получавайки топката от Рафиня в 77-ата минута, детето-чудо Ямал намери вратата на Андрий Лунин за 0:3.

След това Ямал посочи името на гърба на фланелката си, провокирайки публиката в Мадрид и напомняйки на едно от най-явните отпразнувания на гол от Кристиано Роналдо на „Камп Ноу“ преди години. 17-годишният футболист имитира и танц на съперника си от Реал – Винисиус, също в празненствата около попадението си.

Точно като бразилеца обаче, Ямал също стана обект на расистки обиди. От клипове в социалната мрежа Х ясно се чуват викове по адрес на младежа. Някои от тях са със специфични обиди за мигрантите от Северна Африка, обяснява „Mundo Deportivo“.

Не е ясно дали Ямал е чул словата по свой адрес. Дори и да го е сторил, то не се отрази на настройката и представянето му в оставащите минути на срещата.

Флик: Бяхме брилянтни, много се гордея с моя отбор