Фенербахче и Лион завършиха 1:1 в първи мач от плейофите за влизане в основната фаза на Шампионската лига. Развръзката между двата отбора ще бъде след седмица на „Групама Стейдиъм“, след като първият двубой в Истанбул не излъчи победител.

Гостите от Франция поведоха в 40-ата минута. Корентен Толисо бе изведен от Тесман отдясно в наказателното поле и центрира към Лоис Опенда, който се разписа с глава за 0:1.

Фенербахче отговори веднага след почивката. В 47-ата минута Мейсън Грийнууд получи от Керем Актюркоглу, намери пространство за удар между трима защитници в наказателното поле и преодоля вратаря Грайф за 1:1.

И двата отбора имаха шансове да стигнат до победата. Опенда нацели греда в 53-ата минута, а в 81-ата Нене също прати топката в стълба на вратата на Лион.

Динамо Загреб изпусна отличен старт срещу Викинг

Динамо Загреб също завърши наравно – 2:2 срещу Викинг на „Максимир“, въпреки че започна отлично двубоя и поведе с два гола още до 10-ата минута.

Хърватският тим откри резултата в 6-ата минута чрез Дион Дрена Белю, който се разписа отблизо след атака, започнала от добър пробив и центриране на Перес Винльоф. Попадението бе проверявано дълго с ВАР за евентуална засада, но в крайна сметка бе зачетено.

Само четири минути по-късно Динамо удвои. След грешка при изнасянето на топката от страна на Викинг, Белю овладя, напредна и подаде към Лисица, който отбеляза за 2:0.

Норвежците обаче се върнаха в мача в 26-ата минута. Кристиан Моий намери Кристиан Кристиансен, който с хубав удар направи 2:1.

В 39-ата минута Викинг стигна и до изравняване. След нова грешка в защитата на Динамо, топката стигна до Трипич, който навлезе в наказателното поле и реализира за 2:2.

След почивката Динамо имаше повече инициативата, но не успя да стигне до победен гол. В 73-ата минута Мислав Оршич стреля отлично от дистанция и нацели гредата, а в края на срещата домакините пропуснаха още няколко възможности чрез Качавенда и Превляк.

Викинг също можеше да стигне до обрат в 84-ата минута, когато норвежците създадоха много опасна ситуация в наказателното поле, но не успяха да я завършат с гол.

Така и двата сблъсъка останаха отворени преди реваншите.

ФЕНЕРБАХЧЕ - ЛИОН 1:1
0:1 Лоис Опенда (40’), 1:1 Мейсън Грийнууд (47’)

ДИНАМО ЗАГРЕБ - ВИКИНГ 2:2
1:0 Дион Дрена Белю (6’), 2:0 Лисица (10’), 2:1 Кристиансен (26’), 2:2 Трипич (39’)

Левски показа класа срещу АЕК, одисеята на „сините“ в Шампионска лига може да има мечтан завършек в Атина

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS