Разкрепостен Интер се забавлява в епилога на шампионския сезон (ВИДЕО)

Шампионът на Италия Интер завърши с гръм и трясък сезона. „Нерадзурите“ удариха с 5:1 Удинезе в среща от последния 38-и кръг на Серия А.

За Интер днешната победа бе 16-а поредна на „Джузепе Меаца“. След последния съдийски сигнал футболистите, водени от Антонио Конте получиха златните си медали на специална церемония и ликуваха с трофея за пръв път от 11 години насам.

По трибуните на стадиона присъстваха 1000 души, поканени от клуба, а отвън над 4 хиляди привърженици отпразнуваха триумфа в италианския шампионат.

И за двата отбора мачът бе без значение за крайното класиране. Интер подсигури шампионската титла още в началото на месеца, а Удинезе е 14-и в класирането, като теоретично може да падне до 15-ото място, ако Специя спечели домакинството си на Рома по-късно днес.

Домакините влязоха ударно в мача и поведоха още в 8-ата минута. След рикошет Ашли Йънг се озова сам срещу вратаря на Удинезе Хуан Мусо. Англичанинът успя да го преодолее за 1:0.

Пет минути преди почивката Йенс Стригер получи добра възможност да обстрелва с глава вратата, пазена от Самир Ханданович. Не се наложи намеса на стража, защото топката прелетя покрай вратата.

Секунди преди края на първата част появилият се в игра преди минути Кристиан Ериксен, който замени контузилия се Стефано Сенси, удвои преднината на „нерадзурите“. Датският национал стреля директно от пряк свободен удар. Получи се коварен рикошет в стената, Мусо бе подлъган и топката влетя в мрежата.

В 52-рата минута стражът на гостите отрази опасен удар на Лаутаро Мартинес, а минута по-късно отчая и Ериксен.

В 55-ата минута Интер получи дузпа за нарушение на Марвин Зеегелар срещу Ашраф Хакими. Зад топката застана Лаутаро, който се разписа за класическото 3:0.

Десет минути по-късно Иван Перишич покачи на 4:0 със страхотно изпълнение от границата на наказателното поле, а в 72-рата минута домакините отбелязаха пети гол, който падна доста куриозно. Алексис Санчес опита центриране. Топката обаче срещна страничния стълб, после гърдите на Лукаку и се озова в мрежата зад Мусо.

В 79-ата минута след игра с ръка на Кристиан Ериксен в наказателното поле, главният съдия посочи бялата точка. Почетният гол, вкаран от дузпа, бе дело на Роберто Ферейра. Така бе оформен крайният резултат, а празненствата на Интер по никакъв начин не бяха помрачени.