Изданието The Financial Times разпространи документ, според който клубовете, които не напуснаха Суперлигата могат да съдят оттеглилите се.
Някои въпросителни дали това е възможно обаче остават, защото според написаното в договора финансови глоби е щяло да има за всеки клуб, отказал се от участие в надпреварата, но след нейното официално стартиране.
Проектът за Суперлигата се разпадна часове след обявяването ѝ. Всички шест английски клубове се оттеглиха, последвани от италианските и Атлетико Мадрид.
Авторитетното издание разкрива три основни договорености между клубовете-създатели. 12-те клуба са приели клаузи за напускане, които целели да задържат всеки един участник в Суперлигата.
Според документа никой от клубовете няма правото да се оттегля от проекта преди лятото на 2025 година. Ако след това реши да спре участието си в Суперлигата, това би било възможно само с едногодишно предизвестие.
Ако даден клуб реши да се откаже, той е длъжен да върне парите, които е получил при създаването на Суперлигата. 15 клуба по план е трябвало да си поделят 3.25 милиарда евро още в самото начало. При положение, че някой от тях реши да се откаже, тогава би следвало да върне своята част.
Всичко това важи обаче при положение, че Суперлигата стартира. Големият въпрос остава дали може да има съдебни действия срещу клубовете, които първоначално подкрепиха проекта и се включиха в него, а само преди няколко часа обявиха оттеглянето си.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS