Серхио Бускетс обяви, че ще спре с футбола след края на сезона в МЛС. Бившият му съотборник в Барселона и настоящ негов треньор в Интер Маями – Хавиер Масчерано, разкри какви са плановете на испанския халф след края на футболната му кариера.

Легендарният Бускетс окачва бутонките на пирона

„Говорили сме в миналото и Бускетс ми каза, че ще се опита да бъде треньор. Не знам колко време ще отнеме, но той притежава всички качества“, разкри Масчерано.

Вълна от реакции след новината за оттеглянето на Серхио Бускетс

„Той ми каза вчера; мисли за това през последните няколко седмици. Жалко е, защото той все още е добър играч и можем да продължим да се наслаждаваме на нивото, на което е“, добави той за Бускетс.

„Мисля, че нямаше да има Родри без Буси. Един от най-добрите халфове, които съм виждал“, смята Масчерано, който дели една съблекалня с Бускетс в Барселона в продължение на 8 години.

Меси за Буси: Заедно почти от началото до края

Той също така посочи, че Бускетс се оттегля по „много естествен и спокоен“ начин, знаейки, че все още има големи възможности.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS