РБ Лайпциг победи Хайденхайм с минималното 1:0 като гост в мач от шестия кръг на Бундеслигата. Така „биковете“ събраха 14 точки на първото място във временното класиране преди мача между втория и третия Байерн Мюнхен и Айнтрахт Франкфурт. Хайденхайм е осми с девет.

Лайпциг бе по-активният тим през първата част, но така и не успя да отбележи попадение и двата тима се оттеглиха на почивката при равенство 0:0. В 52-рата минута Давид Раум центрира от свободен удар за Бенямин Шешко, който с глава се разписа, но голът не бе признат заради засада.

Седем минути по-късно, в 59-ата, РБ Лайпциг все пак излезе напред в резултата. Антонио Нуса демонстрира страхотен поглед върху играта, намирайки Лоис Опенда в наказателното поле, белгиецът се освободи и с прецизен удар в долния ляв ъгъл отбеляза за 0:1.

В 68-ата минута Ян Шьопнер пробва да изненада Петер Гулачи с удар от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда. Пет минути по-късно Марвин Пийрингер имаше добър шанс да изравни резултата с шут към левия ъгъл, но Гулачи внимаваше и спаси.

В 88-ата минута Опенда бе близо до второ попадение, с което окончателно да сложи точка на спора, като стреля от добра позиция, но уцели десния страничен стълб. В крайна сметка повече голове не паднаха и РБ Лайпциг завоюва трите точки при тежката си визита.