РБ Лайпциг прегази Шалке, поведе в Бундеслигата

РБ Лайпциг буквално прегази Шалке с 4:0 и поведе във временното класиране в Бундеслигата. Попаденията за "биковете" вкараха Анхелино, Вили Орбан и Марсел Халстенберг, а Джан Боздоган си отбеляза автогол. След победата тимът от Лайпциг вече има 7 точки в актива си, колкото има и вторият Айнтрахт Франкфурт.

В първите минути на мача футболистите на РБ Лайпциг контролираха повече топката, но така и не успяха да преодолеят Ралф Фаерман. В крайна сметка в 31-ата минута домакините най-накрая се разписаха. Джан Боздоган си вкара автогол, след като не успя да изчисти добре подаване на Емил Форсберг. Само 4 минути по-късно тимът от Лайпциг стигна до второ попадение. То бе дело на Анхелино. Той се разписа с глава след центриране на Кристофър Нкунку. В даденото от съдията продължение на първото полувреме "биковете" вкараха и трети гол. Марсел Халстенберг центрира опасно в наказателното поле на гостите, където Вили Орбан с глава направи резултата класически.

След почивката РБ Лайпциг продължи да натиска съперника си, като с пропуски се отличиха Норди Мукиеле и Анхелино. Шалке пък отговори с опасен удар на Омар Маскарел, който обаче мина встрани от вратата на домакините. В 59-ата минута "биковете" бяха много близо до четвърти гол, но Мукиеле не успя да намери очертанията на вратата. Малко преди последния съдийски сигнал РБ Лайпциг стигна до четвърто попадение. Матия Настасич игра с ръка в наказателното поле и съдията веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Марсел Халстенберг, който не сгреши и оформи крайното 4:0 за домакините.