Реал Мадрид ще дари 20 генератора на украинското население чрез своята фондация, съобщи испанският клуб на официалния си сайт.

Недостигът на електроенергия в Украйна, причинен от руските бомбардировки на енергийни съоръжения в страната, се отразява на живота на милиони украинци. Липсата на основната отоплителна система ще доведе до спад на температурата в цяла Украйна. Футболен клуб Шахтьор от Донецк се обърна към европейски клубове за помощ за закупуването на инертни материали, които ще позволят на украинците да понесат по-леко суровата украинска зима.

Реал Мадрид, чрез своята фондация, ще подкрепи тази инициатива за солидарност, като дари 20 генератора, които ще бъдат използвани в различни райони в Украйна.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS