Реал Мадрид остана на косъм от издънка след 3:0 на почивката

Емил Евтимов Емил Евтимов

Реал Мадрид се измъкна от възможността да запише сериозна издънка в домакинството си на Леванте. Двубоят завърши 3:2 за „белия балет“, който водеше с 3:0 на почивката, но накрая трябваше сериозно да трепери за трите точки.

Въпреки това обаче успехът бе напълно закономерен, тъй като през почти цялото време Реал имаше предимство над съперника. Успехът слага и край на серията от две поредни равенства и поне временно изкачва Реал на второ място в класирането с 8 точки. Леванте е пети с 6.

Карим Бензема откри резултата в 25-ата минута, когато от близка дистанция засече с глава центриране на Дани Карвахал. 6 минути по-късно отново той реализира за 2:0 след прекрасен пас от Хамес Родригес и удар покрай вратаря на гостите.

Каземиро в 40-ата минута пък реализира трети гол, свършвайки по-лесното след добър успореден на голлинията пас от Винисиус.

Така по нищо не изглеждаше, че домакините могат да имат каквито и да било проблеми. Само че веднага след подновяването на играта Борха Майорал засече пас на Клерк и прати топката перфектно по земя в близкия ъгъл за 1:3.

В следващите минути Бензема и влезлия в игра в 60-ата минута Еден Азар, който направи своя дебют в Ла Лига, пропуснаха шансове за гол, а попадение на Реал бе и отменено заради засада.

Така изненадващо дойде 75-ата минута, в която влезлият също като резерва Гонсало Мелеро получи центриране на далечната греда, там Карвахал го изпусна и Мелеро с глава вкара за 2:3.

Резултатът логично мотивира допълнително гостите и в добавеното време на два пъти те бяха много близо до изравнителен гол като само добрите изяви на Тибо Куртоа спасиха трите точки за „белия балет“.