Реал Мадрид ще изиграе приятелски мач срещу Ференцварош на 8 август в Будапеща. С тази новина предсезонната подготовка на „кралския клуб“, която се очертава като доста нетрадиционна, е почти финализирана. Вместо традиционен лагер, отборът залага на експресни пътувания до различни градове и държави.
Първоначалните планове за подготовка с по-малко пътувания се промениха и към момента са потвърдени пет контроли, като се водят преговори и за шеста – евентуално срещу Шалке 04 в Германия на 16 август. Последната договорена проверка обаче ще бъде в Унгария.
Мач на „Групама Арена“
Двубоят ще се проведе на стадион „Групама Арена“, дом на Ференцварош, който разполага с капацитет от 22 000 зрители. Това ще бъде първи мач за Реал Мадрид на този стадион. Съперникът е участник в Лига Европа и ще бъде в напреднал етап от подготовката си, тъй като вече е изиграл два квалификационни кръга в турнира. Унгарският тим дори постигна победа с 2:1 при гостуването си на Твенте, а през този уикенд стартира и участието си в местното първенство. Планът на Реал Мадрид е да пътува и да се прибере в същия ден.
Натоварена предсезонна програма
Предсезонната подготовка на „белите“ включва общо пет потвърдени срещи, като първата от тях се проведе в петък срещу Алкоркон на стадион „Ди Стефано“.
срещу Леганес (28 юли, мястото предстои да бъде уточнено)
срещу Фиорентина (1 август, в Клагенфурт, Австрия)
срещу Ференцварош (8 август, в Будапеща, Унгария)
срещу А Коруня (12 август, за трофея „Тереса Ерера“ на „Риасор“)
Във въздуха продължава да витае и възможността за шести приятелски мач – на 16 август срещу Шалке 04. Преговорите продължават, а евентуалната среща би се изиграла на стадиона на германския тим като част от честванията по случай 25-годишнината на „Фелтинс-Арена“.
Очаквани дебюти в Будапеща
Какви новости да очакваме в унгарската столица? Доста. Следващата седмица се очаква завръщането на седем ключови играчи: Тибо Куртоа, Дензъл Дъмфрис, Антонио Рюдигер, Бернардо Силва, Браим Диас, Винисиус и Ендрик. Малко вероятно е някой от тях да запише минути срещу Леганес, така че най-вероятният сценарий е голямото им завръщане да бъде именно в Будапеща.
Дотогава се очаква новите попълнения Дензъл Дъмфрис и Бернардо Силва вече да са били официално представени. Същото важи и за Моуриньо, въпреки че по тази тема във Валдебебас не се говори от седмици.
По всичко личи, че на „Групама Арена“ ще видим дебюта на Дъмфрис и Бернардо Силва – две от четирите нови попълнения. Участниците на полуфиналите на Световното първенство (Конате, Кукурея, Чуамени, Белингам и Мбапе) ще се присъединят към отбора едва през втората седмица на август, което означава, че участието им в Унгария е напълно изключено. Техните погледи са насочени по-скоро към мача на „Риасор“ или евентуалното пътуване до Гелзенкирхен.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS




