Реал Мадрид загря за дербито с Атлетико през уикенда, като победи Осасуна с 2:0 в мач от 6-ия кръг на Примера дивисион. Попаденията за "кралете" реализираха Винисиус и Родриго. След успеха си "белия балет" се изкачихи на първо място в класиранто с 14 точки - с 1 повече от Атлетико.

Реал поведе в 36-ата минута с попадение на Винисиус, след като удар на бразилеца се отклони в тялото на защитник на Осасуна и влезе в мрежата на гостите. В началото на второто полувреме Лука Йович отбеляза гол, който обаче бе отменен заради засада. В 72-ата минута Родриго вкара за мадридчани и оформи крайното 2:0.

Преди началото на мача Серхио Рамос, Еден Азар, Лука Модрич и Марсело показаха на публиката на "Сантяго Бернабеу" наградите на ФИФА, които получиха по време на церемонията в понеделник.