Реал Мадрид допусна нова грешна стъпка в Ла Лига, отстъпвайки с 2:3 на Виляреал на „Сантиаго Бернабеу“ в мач от 28-ия кръг. Така разликата с Барселона, който Реал победи с 4:0 преди няколко дни, вече е 12 точки (59:71), но „кралете“ са и с мач повече. Виляреал е пети с 47.

Срещата започна по перфектен начин за „кралския“ клуб. След едва 16 минути игра Пау Торес си отбеляза автогол и Реал излезе напред в резултата.

В 39-ата минута Виляреал изравни. Самуел Чуквуезе направи страхотен индивидуален пробив и с удар от наказателното поле прати топката в мрежата на Тибо Куртоа.

Началото и на втората част бе отлично за Реал Мадрид. Само три минути след подновяването на играта Винисиус Жуниор след прекрасен рейд се озова на стрелкова позиция и преодоля Пепе Рейна за 2:1.

В 70-ата минута Хосе Луис Моралес прати топката в мрежата на Куртоа, но бе вдигнат флаг за засада. След преразглеждане с ВАР се видя, че такава няма и резултатът бе изравнен – 2:2.

Десет минути преди края на редовното време Виляреал стигна до пълен обрат. Алекс Баена върна към Чуквуезе, който от границата на наказателното поле не даде шанс на Куртоа и оформи крайното 2:3.