Реал Сосиедад победи Алавес с категоричното 4:0, като по този начин се утвърди на пето място в испанската Примера дивисион. В герой за "синьо-белите" се превърна Александър Исак, който реализиха хеттрик. Едно попадение реализира Порту.

Реал поведе в края на първото полувреме с гол на Исак, който се разписа след много добро центриране на Мерино в наказателното поле на Алавес. В началото на втората част нападателят вкара втория си гол. Този път асистенция бе на Давид Силва. В средата на полувремето Исак оформи своя хеттрик след подаване на Оярасабал. В 73-ата минута Реал стигна до четвърто попадение чрез Порту, като асистенцията отново бе на Давид Силва.

Благодарение на спечелените три точки Сосиедад вече има 41 в актива си и се намира на пето място в класирането. Четвъртият Севиля е с 45, но и два мача по-малко.