Андерлехт се наложи над Реал Сосиедад с 2:1 като гост на „Реале Арена“ в Сан Себастиан. Домакините поведоха още в 5-ата минута чрез Пабло Марин, но белгийският тим осъществи пълния обрат в рамките на първото полувреме след головете на Луис Васкес и Тео Леони в 28-ата и 38-ата минута.

Реал Сосиедад продължава да има сериозни игрови проблеми от началото на сезона, като баските имат само точка в основната фаза на Лига Европа, като тимът е временно на 24-о място. Андерлехт пък събра максималните 6 точки от изминалите два кръга, заемайки 3-о място.

Двубоят започна с натиск от страна на баските, който даде резултат в 5-ата минута. Умар Садик центрира в наказателното поле на гостите, където най-добре пласиран бе 21-годишния Пабло Марин, който засече топката в мрежата и даде аванс на Реал Сосиедад.

Андерлехт съумя да възстанови паритета в 28-ата минута, когато Андерс Дрейер комбинира с Луис Васкес, който получи топката в наказателното поле на испанците и шутира в долния десен ъгъл на вратата, за да матира Алекс Ремиро.

В 39-ата минута пълният обрат за Андерлехт бе факт. Тео Леони се възползва от рикоширала топката и шутира от границата на наказателното поле, изпращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата и реализира.

Минута преди изтичането на редовното време за първото полувреме Андерс Дрейер стреля опасно директно от пряк свободен удар, но Ремиро се намеси.

В 45-ата минута Ори Оскарсон шутира от границата на наказателното поле на Андерлехт, но изпрати топката над напречната греда на вратата, пазена от Колин Коосеман.

Реал Сосиедад бе по-активният от двата отбора на старта на втората част, но не стигна до чисто положение в първия четвърт час след подновяването на игровите действия.

В 68-ата минута Брайс Мендес пропусна златна възможност да възстанови паритета, след като засече центриране в противниковото наказателно поле, но прати топката покрай десния страничен стълб на вратата.

Яри Вершаерен излезе очи в очи с Алекс Ремиро, но не съумя да намери очертанията на вратата с удари си покрай стража на Реал Сосиедад в 79-ата минута.

Такефуса Кубо направи добър пробив, който завърши с удар в 86-ата минута. Стражът на Андерлехт обаче се справи със ситуацията, която бе последната чиста такава пред вратата му в двубоя.