Реал Сосиедад пропусна да се бетонира на четвъртото място във временното класиране на Ла Лига, след като завърши 2:2 у дома срещу Жирона в двубой от 34-ия кръг. Микел Оярсабал и Давид Силва бяха точни за „чуриурдин“, но с попадения на Ян Коуто и Кристиан Стуани каталунците взеха точката. С това равенство тимът на Иманол Алгуасил събира 62 точки на 4-ото място, докато Жирона се изкачи до 7-ото място с 48 точки на сметката си.

Срещата започна по-добре за домакините, като още във втората минута Айен Муньос засече топката от границата на наказателното поле и топката рикошира в левия страничен стълб.

Минута по-късно съдията Хорхе Фигероа показа бялата точка, след като Родриго Рикелме извърши нарушение в наказателното поле. С изпълнението на дузпата се нагърби Давид Силва, който с удар в долния десен ъгъл прати топката в мрежата на Пауло Гацанига.

В 24-ата минута Такефуса Кубо центрира прекрасно от десния фланг. В наказателното поле топката стигна до Давид Силва, който не се поколеба и с добре насочен удар удвои резултата.

Последваха по-силни минути за гостите, като с пропуск се отчете Кристиан Стуани в 34-ата минута.

Три минути по-късно Виктор Циганков подаде към Ян Коуто, който тръгна на пробив и със силен шут прати топката в горния ляв ъгъл на Алекс Ремиро.

Жирона смълча „Реале Арена“ в третата минута на добавеното време, когато Родриго Рикелме центрира добре в наказателното поле от пряк свободен удар, където Кристиан Стуани насочи топката в центъра на мрежата.

Първото по-добро положение през второто полувреме дойде в 58-ата минута, когато Давид Силва получи време и пространство за удар, но шутът му по земя бе спасен от стража на Жирона.

В 85-ата минута Карлос Фернандес скочи най-високо и стреля с глава, но топката разтресе напречната греда. Секунди по-късно домакините имаха претенции за дузпа, след като Робин Льо Норман се строполи в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията.

Не така направи Хорхе Санчес в 87-ата минута, когато Ориол Ромеу не прецени влизането си в краката на Давид Силва и получи втори жълт картон.

Въпреки численото неравенство, Жирона удържа равенството до края и така се приближи до място в евротурнирите през следващия сезон.

Зрелищно равенство с три дузпи приближи Лийдс към Чемпиъншип (ВИДЕО)