Реймс постигна успех с 3:1 в гостуването на Анже в мач от 6-ия кръг на Лига 1 и така събра 11 точки, с които се изкачи до 4-ото място във временното класиране, докато Анже остава на дъното с 2 точки в актива си.

Първият гол в мача падна още в 9-ата минута, когато Седрик Кипре пусна прехвърлящ пас за Кейто Накамура и той с перфектен завършващ изстрел прати топката в долния десен ъгъл на вратата на домакините.

Реймс удвои аванса си в 25-ата минута, когато Джуня Ито вкара при добавка.

Резултатът стана 3:0 в 79-ата минута, когато Маршал Мунеци се възползва от грешка на Яхия Фофана и прати топката в опразнената му врата.

Анже стигна до почетен гол шест минути преди края на редовното време, а негов автор стана Зинедин Ферат.

В друг мач от кръга, игран по същото време Нант и Сент Етиен завършиха 2:2.

„Канарчетата“ поведоха в 10-ата минута, когато защитник на гостите допусна грешка и позволи на Йохан Льопьонан да вкара гол.

Льопьонан бе в основата и на втория гол за Нант, след като в 49-ата минута попаде на Сорба Томас и той с нисък удар се разписа в мрежата на Сент Етиен.

Гостите върнаха гол в 58-ата минута! Зурико Давиташвили центрира добре в наказателното поле и Ибрахим Сисоко засече с глава право в мрежата.

Сент Етиен стигна до равенство, след като получи дузпа в 65-ата минута за нарушение срещу Меикаел Наде. Зад топката застана Ибрахим Сисоко, който не сбърка и донесе точката на своя тим.

След това равенство Нант е 7-и с 9 точки, а Сент Етиен е на 17-а позиция с 4 точки в актива си.

Изгониха вратаря, а резервата му си вкара автогол, с който прекъсна добрата серия на Атлетик Билбао