Глазгоу Рейнджърс стана първият отбор, който си осигури място на осминафиналите в Лига Европа. Шотландският гранд воден от Стивън Джерард удари с 1:0 при гостуването си Спортинг Брага в Португалия и с общ резултат 4:2 продължава напред.

Гостите можеха да открият резултата още през първата част. Най-добрият шанс пред тях се откри в края на първото полувреме. Тогава след центриране от корнер, защитник на домакините игра с ръка и реферът посочи бялата точка. Янис Хаджи застана зад топката, но вратарят на португалците Матеус спаси удара му.

Рейджърс все пак вкара гола на успокоението. Това стана в 61-ата минута. Хаджи се реабилитира за пропуска като изведе по страхотен начин Кент, който напредна и сам срещу вратаря Матеус не сбърка.

Така, Рейджърс се класира за осминафинали, където в петък ще разбере следващия си противник, когато е жребият.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS