Самуел Акере вкара втория гол за Ботев Пловдив при разгрома с 6:0 като гост на Берое от четвъртия плейофен кръг на втората четворка в българското първенство.
За 21-годишния нигериец тази Битка на Тракия е по-специална, тъй като с появата си на терена в Стара Загора, Акере стана чужденецът с най-много мачове в историята на Ботев Пловдив.
Мачът срещу Берое е под №107 за Самуел Акере с екипа на „жълто-черните“, като по този начин той изпревари досегашния №1 по мачове сред чужденците в Ботев Пд – Томаш Иршак.
От тези мачове на Акере, най-много са в елита на България – 69. 23 са от Втора Лига, 8 – за Купата на България, 1 – за Суперкупата и 6 в евротурнирите. Той направи своя дебют с екипа на Ботев преди 3 години (месец май) в мач от Втора лига срещу Марица Пловдив.
Освен попадението си в 24-ата минута, Акере направи и асистенция за гола на Ивелин Попов за 3:0 в 66-ата минута.
През този сезон Акере и има 7 гола и 6 асистенции в 36 мача от всички турнири, като е сред основните футболисти в състава на Душан Керкез.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS