Ръководството на Рен не възнамерява да се разделя със своя голям талант Едуардо Камавинга, който е определян за основна трансферна цел на старши треньора на Реал Мадрид Зинедин Зидан.
Френският клуб се надява да задържи младока и през следващия сезон, въпреки слуховете, че Реал Мадрид иска да го привлече още това лято.
Новият президент на Рен Никола Холвек, който бе назначен преди месец от собственика на клуба Франсоа Пино, увери пред вестник „L'Équipe“, че се надява да запази 17-годишния футболист като част от състава.
Според информацията, все още не е имало контакт между Рен и Реал Мадрид за Камавинга.
Рен има амбицията да участва през следващия сезон в Шампионска лига. В момента отборът е трети във френското първенство, което бе преустановено заради пандемията от COVID-19. Третото място ще даде възможност на Рен да участва в Шампионска лига.
Френският клуб има уверението на футболиста, че ще могат да го запазят и да разчитат на него още една година.
Камавинга има договор с Рен до лятото на 2022 година, а в него няма записана откупна клауза, което позволява на френския клуб да води по-свободно преговори за евентуалната продажба на таланта.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS