Резервите на Ливърпул се издъниха срещу третодивизионен тим

Резервите на Ливърпул изпуснаха два гола аванс и завършиха наравно 2:2 срещу третодивизионния Шрюсбъри в 1/16-финалите на ФА Къп. Тъй като победител не бе излъчен, двубоят между двата тима ще се преиграе, но този път срещата ще е на „Анфийлд“.

Юрген Клоп логично реши да запази основни играчи като Мохамед Салах, Роберто Фирмино, Садио Мане и Върджил ван Дайк. Въпреки че първите двама се появиха в игра през втората част, те не успяха да донесат победата на мърсисайдци.

Къртис Джоунс и автогол на Доналд Лав дадоха два гола аванс на Ливърпул, но резервата на Шрюсбъри Джейсън  Къмингс успя да възстанови равенството само 15 минути, след като се появи на терена.

Двубоят започна чудесно за Ливърпул, който успя да поведе в резултата след четвърт час игра. Педро Киривея с чудесен пас изведе Къртис Джоунс сам срещу противниковия вратар. 18-годишният талант на мърсисайдци запази хладнокръвие и успя да отбележи за 1:0.

Десет минути по-късно чудесната реакция на Адриан предотврати изравняване на резултата. Шон Уали получи в наказателното поле и застраши вратата на Ливърпул.

В последните минути от първата част отново Уали пропусна добра възможност за гол. Той бе намерен с дълго подаване, но шутът му премина встрани от вратата.

Секунди след подновяването на играта Ливърпул удвои аванса си. Топката бе центрирана отдясно. Доналд Лав не се ориентира добре в ситуацията и вместо да изчисти топката, той я вкара в собствената си врата за 2:0 в полза на гостите.

По всичко изглеждаше, че срещата е решена, но Шрюсбъри не се отказа. В 64-тата минута Ясер Ларуси фаулира противников футболист в наказателното поле, а главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана влезлият преди 5 минути в игра Джейсън Къмингс. Шотландецът не сбърка и намали изоставането на домакините (1:2).

Десетина минути по-късно Джейсън  Къмингс изравни резултата с второто си попадение в срещата. В 75-ата минута дълго подаване бе отклонено с глава от Шон Уали. Топката попадна в Къмингс, който надхитри бранителите на Ливърпул и отбеляза за 2:2.

До последния съдийски сигнал двата тима имаха нелоши възможности да стигнат до победата, но гол не падна. Мачът завърши при равенство 2:2, а по правилата на ФА Къп следва преиграване на „Анфийлд“.

След последния съдийски сигнал феновете на домакините нахлуха на терена и отпразнуваха заедно с футболистите героичното равенство срещу титулувания си съперник.