Резултатни мачове в края на първия кръг във Втора лига

Цели 9 гола паднаха в последните три мача от първия кръг на Втора лига.

Миньор Перник стартира ударно сезона във Втора лига с домакинска победа с 3:1 над дубъла на Лудогорец. В Перник домакините откриха резултата в 26-та минута с гол на Божидар Васев. Разградчани изравниха в 39-ата минута, след като Велислав Минков изпълни точно отсъдената за игра с ръка дузпа.

През втората част Миньор стигна до нови две попадения чрез Методи Костов от дузпа (60’) и Калоян Йосифов (87’). По този начин отборът на Христо Янев записа важни три точки и зарадва феновете си на стадион „Миньор“.

Тимът на Емил Велев – Левски Лом, допусна тежка загуба с 0:3 при гостуването си на Етър на „Ивайло“. Головете за „болярите“ паднаха през второто полувреме. Ловре Кнежевич даде аванс на отбора на Веселин Великов в 63-ата минута. Тогава той довкара една избита от Диян Вълков топка след пряк свободен удар.

Останалите две попадения за Етър бяха дело на Даниел Младенов. 15 минути преди края на мача той получи топката от Николас Фемия, но ударът му срещна гредата. При добавката обаче опитният футболист не сгреши. Той довърши Левски Лом секунди преди края на мача и по този начин вгорчи дебюта на Левски Лом във Втора лига.

В последния мач от деня Монтана и дубълът на ЦСКА 1948 не се победиха, завършвайки 1:1 на стадион „Огоста“. Гостите поведоха в резултата в 14-ата минута, когато точен бе Венцислав Иванов. Отборът на Светлан Кондев все пак стигна до равенството, благодарение на Йордан Йорданов, който порази вратата на гостите в 65-ата минута.

Спартак Вн победи Нефтохимик в Морското дерби от Втора лига, Домовчийски поведе Марица