Рилски спортист загуби от френския тим Льо Портел с 60:80 (13:17, 17:20, 22:22, 8:21) в „Арена Самоков“ в мач от третия кръг в турнира за Купата на ФИБА Европа. Така българският тим е последен в Група F, докато френският тим заема 2-ро място с 5 точки и баланс от две победи и една загуба.

Двубоят започна равностойно, като в края на първата част Льо Портел поведе със 17:13. Гостите направиха силна серия на старта на втората четвърт, с която вдигнаха разликата до 10 точки при 30:20. Рилски спортист обаче успя да намали изоставането си до 7 точки на почивката – 30:37.

Третата четвърт бе точка за точка, като Рилецо удържа разликата на 7 точки в края на периода при 52:59. Домакините рухнаха в последната четвърт в мача, като реализираха само 8 точки и логично претърпяха третото си поредно поражение в турнира за ФИБА Къп.

Домакините демонстрираха по-слаба стрелба от игра (33.3%-50.9%), вкараха само 4 тройки от 21 опита и отстъпиха в борбата под коша (29-40), макар да направиха по-малко грешки (10-15).

Чавдар Костов и Мирослав Васов реализираха по 11 точки за самоковци, а Юре Планинич се отчете с 10 точки, 8 борби и 4 асистенции.

За Льо Портел Деандре Голстън бе най-резултатен с 23 точки и 4 борби.

В следващия кръг от турнира за Купата на ФИБА Европа Рилски спортист ще приеме унгарския Алба Фехервар на 29 октомври (вторник) от 19:15 часа. Преди това, на 26 октомври (събота) от 19:00 часа, самоковци ще гостуват на Берое в Стара Загора в двубой от Националната баскетболна лига.