Рилски спортист победи Левски със 74:64, 15:13, 29:27, 16:17, 14:7, в зала "Триадица" и постигна третия си успех от началото на сезона в Sesame НБЛ. За "сините" това бе втора загуба от старта на кампанията.

Александър Янев бе най-резултатен за гостите с 14 точки. Юре Планинич завърши с 13 точки и 10 борби. За Левски Златин Георгиев и Лъчезар Димитров вкараха по 12 точки.

Срещата стартира по-добре за "сините", които поведоха с 6 точки при 10:4. Последва силна серия за Рилецо и 9 поредни точки за шампиона. Първата четвърт приключи при резултат 15:13 за Рилски спортист.

Вторите 10 минути отново бяха равностойни, като в края шампионът на България отвори разлика от 7 точки, която бе намалена на 4.

В началото на третата четвърт Рилски спортист вдигна оборотите и авансът на отбора стана двуцифрен, но в края Левски съкрати разликата на три преди последните 10 минути.

Все пак Рилецо показа класата си и в последната четвърт не позволи на "сините" да се доближат опасно близко в резултата.